Ayvalık şu günlerde 13’üncüsü düzenlenen Ayvalık Kültür-Sanat Günleri telaşında.

Ayvalık, bu yıl 21-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Kültür-Sanat Günleri kapsamında edebiyat, müzik, resim, fotoğraf sergileri, atölye çalışmaları, çeşitli paneller gibi sanatın birçok alanında etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Zaten her yaz oldukça ziyaretçi ağırlayan, doğal güzellikleri ve denizi ile tanınan Ayvalık, gelenekselleşen bu etkinlikle daha da kalabalıklaşacak.

Program, 21 Ağustos Pazartesi Günü 16:30’da Ayvalık Muhabbet Sokağı’ndaki sanat galerisinde, Türk Edebiyatına büyük ölçüde yön veren toplumcu yazar ve şair Sabahattin Ali adına düzenlenen fotoğraf sergisi ile yazarın kızı Prof. Dr. Filiz Ali, Şair Asuman Susam ve Türk akademisyen, yazar ve küratör Sevengül Sönmez’in katılacağı panelle başladı.

Bu yıl 23 Ağustos’ta Sanat Fabrikası’nda gerçekleşecek Şiir Ayvalık’tanın onur konuğu Doğan Hızlan olacak. 17.30’da başlayacak etkinlikte Adnan Özer, Baki Ayhan, Betül Dünder, Elçin Sevgi Suçin, Gülçin Sahilli, Hülya Deniz Ünal, Hüseyin Feryad ve Orhan Alkaya gibi isimler de katılacak. Etkinliklerin tamamı ücretsiz olup isteyen herkes katılabilecek.

Hem Ayvalık’ın güzel havasını solumak hem de sanatla dolu, keyifli günler geçirmek istiyorsanız şimdi tam zamanı!