Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliğiyle, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezinde düzenlenecek bir etkinlikle usta şiir unutulmaz şiirleri eşliğinde anılacak.

İki bölüm olarak planlanan Attilâ İlhan’ın anma gecesinin birinci bölümünde, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, Attilâ İlhan’ın düşünce; şair Baki Ayhan T. ise şiir dünyasını değerlendirecek.

Attilâ İlhan’ın sinemacı kişiliği üzerine yönetmen Biket İlhan tarafından değerlendirme yapılacak. Ardından, usta şair hayatta iken kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşi sonucu “Nam-ı Diğer Kaptan / Attilâ İlhan’ı Dinledim” adlı kitabını yazan; aynı zamanda Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri roman jürisinin başkanı olan Selim İleri de Attilâ İlhan’ın romancı kişiliği üzerine görüşlerini aktaracak.

Anma gecesinin ikinci bölümünde bir şiir dinletisi yer alacak. Attilâ İlhan’ın yeğeni, sanatçı Kerem Alışık’ın onun son dönem şiirlerinden “Türkiye”yi okuması ile başlayacak dinletide, Kerem Alışık’a Hakan Meriçliler ve Tilbe Saran da yine Attila İlhan şiirlerinden bir seçki ile eşlik edecek.

Anma gecesi solist Dilek Türkan’ın seslendireceği Attilâ İlhan şiirlerinden bestelenmiş şarkılar ile son bulacak.