2018’in Şubat ayında yeni kitabı “Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura”yı okuyucularıyla buluşturan Ayfer Tunç, yeni kitabını anlatmak için Boğaziçi Üniversitesi’ne misafir oluyor.

Ayfer Tunç, “Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura” kitabında, ailenin, arkadaşlığın, sadakatin, hastalığın ama en çok deliliğin ve acının öyküsünü anlatıyor. Modern bir destan olarak da yorumlanabilecek olan yeni kitabını ve yazarlığın farklı yollarını konuşmak üzere, 28 Şubat’ta Ayfer Tunç Boğaziçi Üniversitesi’nde ağırlanıyor.

Saat 15:00’te Demir Demirgil Salonu’nda başlayacak olan buluşmanın moderatörlüğünü Zeynep Uysal üstleniyor. Söyleşi herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

“…Umutlandı. Yüzü açık kalmış bir kitap gibiydi, aşk hakkında hiç söylemediği sözler satır satır okunuyordu. Mucizeler her zaman beklenir hayattan. Aşkın kendi varlığından gelen, iyileştirici bir gücü vardır ve kıyaslanacak olursa, aşkla geçen zamanın özgül ağırlığı, saatlerin gösterdiği zamanınkinden kat kat fazladır.
Aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır…”

AYFER TUNÇ 1964’te Adapazarı’nda doğdu. İstanbul Üniversitesi Si­yasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. İlk öykü kitabı 1989’da yayımlanan Sak­lı’dır. Yazar bu kitabını daha sonra Evvelotel adlı öykü kitabıyla birleştirerek Evvelotel-Saklı adıyla yayımladı. Diğer öykü kitapları Ma­ğa­ra Arkadaşları, Aziz Bey Hadisesi ve Taş-Kâğıt-Makas’tır. Taş-Kâğıt-Makas’ın içinde yer alan kısa romanı Suzan Defter’i 2013’te; Aziz Bey Hadisesi’ndeki kitaba adını veren eseri 2014’te bağımsız olarak yayımladı. Bu iki kitapta yer alan diğer kısa öyküleri Kırmızı Azap ismiyle kitaplaştırdı. Sait Faik’in öykülerinden hareketle TRT için yazdığı Havada Bulut adlı senaryosu 2002’de, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarladığı 72. Koğuş adlı senaryosu 2010’da çekildi. Yazarın Kapak Kızı (1992), Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi (2009), Yeşil Peri Gecesi (2010) ve Dünya Ağrısı (2014) adlı romanlarının yanı sıra, Memleket Hikâyeleri (2012) adlı anı-öykü kitabı, Bir Mâniniz Yoksa Annemler Size Gelecek (2001), “Ömür Diyorlar Buna” (2007) adlı yaşantı kitapları, Oya Ayman’la birlikte yazdığı İkiyüzlü Cinsellik (1994) adlı bir inceleme kitabı ve Harflere Bölünmüş Zaman adlı bir e-kitabı vardır.