Bu yıl Muratpaşa Belediyesi tarafından 2. kez düzenlenecek Kaleiçi Old Town Festivali, 6-9 Temmuz arası yöresel ve dünya mutfaklarını ve müziklerini içerecek.

Antalya’da dar sokaklarında geleneksel mimariyle yöresel mutfağının buluştuğu, füzyon mutfağının önemli örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi, Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’ne ev sahipliği yapacak. 6 Temmuz’da başlayacak festival, 9 Temmuz Pazar gecesine dek sürecek.
Küba’dan, İtalya’ya, Rusya’dan, Filistin’e, Bosna Hersek’ten Tunus ve Girit’e, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan tarihi kent merkezine sahip şehirleri buluşturan 2. Kaleiçi Old Town Festivali’ne bu yıl İtalya Onur konuğu ülke olarak katılacak.
Festival 6 Temmuz Perşembe Kaleiçi’nden Hıdırlık Kulesi’ne uzanacak festival kortejiyle başlayacak. Hıdırlık Kulesi’nde düzenlenecek açılış gecesinde Briganti di Terra d’Otranto müzik grubu sahne alacak. Hıdırlık Kulesi ve miradoru, festival boyunca her gece düzenlenecek konserlerin, gösterilerin ana merkezi olacak.