Her şey gitgide dijitalleşmeye başladıkça insanımızın nostaljiye sevdasının daha da arttığını hissedebiliyoruz. Telefonlarımız ile bir saniyeden kısa süre içinde ölümsüzleştirebildiğimiz ve beğenmediğimizde silebildiğimiz anılarımız neden analog makineler eşliğinde, nostalji hülyasıyla dolu olmasın? Eğer siz de analog fotoğrafçılığa gönlünüzü kaptırdıysanız, şöyle buyrun!

  • @theanalogueproject

Analogsever olarak bu profili mutlaka bildiğinizi düşünüyoruz. Vahşi fakat solgun doğadan kalabalık fakat dingin şehir hayatına dek her türlü fotoğrafı görebileceğiniz bir Instagram profili…

https://www.instagram.com/p/BPqgftFBfWq/?taken-by=theanalogueproject

  • @jkostrand

Çok az takipçili olsa da oldukça severek paylaşımlarını takip ettiğim bir Instagram profilidir. Özellikle Double Exposure’ın sınırlarının zorlanmasından ne çıkar? diye düşünüyorsanız şöyle buyrun.

  • @tamimi_photography

Bir insanın hayatında karşılaştığı portreleri fotoğraf karelerine çevirdiği bir Instagram blogu.

  • @erhanalog

Türkiye’de de uğraşan var mıymış? demeyin. Çünkü biz analogseverlerin sayısı oldukça fazla. Instagram’da @erhanalog kullanıcı adı ile paylaşım yapan bu profili gezmeye doyamayacaksınız. Double Exposure’lar, falanlar filanlar…

https://www.instagram.com/p/BT1LMOYBcms/?taken-by=erhanalog

  • @spontaneouslyanalogue

Hepimizin az çok aşina olduğu isim, Mabel Matiz’in çektiği fotoğraflardan oluşan bir Instagram profili. Kimi ünlülere de rastlayabileceğiniz bu profili görünce “Mabel Matiz de fotoğraf mı çekermiş?” diye şaşırmayın, şayet kendisi ile Dilan Bozyel’in “Aramızda Kalanlar” adında Lomography Istanbul’da bir sergisi açılmıştı geçtiğimiz yıllarda.

View this post on Instagram

ayla•

A post shared by spontaneously analogue (@spontaneouslyanalogue) on