Güçlerini ışıktan alan ve yaşamları boyunca güneşe ulaşma arzusuyla dolu olan robotların küçük dünyalarına konuk oluyoruz. Peki güneş hayali için sizce de bir ampul yetersiz değil mi ?

Raflarda sıralı bu minik ampuller yalnızca robotları ayakta tutup hayal kurmaya devam etmelerini sağlar. Aralarından bir robot ‘ya hep ya hiç’ diyerek harekete geçer.

Gökalp Gönen’in tek başına ürettiği kısa animasyon film dünya genelinde birçok festivalde yer almıştır. “Zaten, film yapmak istiyorum çünkü yapabileceğim daha iyi bir şey yok diyerek yola çıkıyorum,” diyen Gönen her türlü işitsel ve görsel ögeyi kusursuzca işliyor. Geliştirdiği karakter üzerinde tahlil yeteneğini ustaca kullanan yönetmen izleyiciyi filmin içinde kaybolmaya itiyor.

Gökalp Gönen

1989’da Hatay’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesinin İletişim Tasarımı Bölümünü bitirdi. Okul yıllarında animasyon üretimine odaklandı, ilk filmi Güveç’i 2010 yılında tamamladı. Çeşitli sanat projelerinde yer alan Gönen’in son filmi Altın Vuruş (2015) bugüne kadar çok sayıda festivalde gösterildi ve çeşitli ödüller aldı.

http://https://vimeo.com/192310587