İnsanoğlunun sebebiyet verdiği yine insan oğlunun teknoloji ile sürecini,hızını yavaşlatmaya çalıştığı, çağımızın en büyük sorunu küresel ısınmadır. Küresel ısınmanın birbirinden farklı etkileri vardır. Doğal nedenlerle birlikte fosil yakıtların yoğun kullanımı ve kesilen ağaçların yerine oksijen üreterek dünyadaki gaz oranını koruyan doğal kaynakların üretilememesi, bu doğal kaynakların kendini yenilemesine izin verilmemesi, atmosferdeki karbondioksit, metan ve ozon gazlarını arttırarak küresel ısınmaya yani küresel iklim değişikliklerine neden olmaktadır.

Alarko Carrier’de bu konuya dikkat çeken önemli isimlerdendir. Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerine dikkat çekmek amacıyla 4 yıldır düzenlediği fotoğraf yarışması oldukça ilgi görüyor. 24 Temmuz’da başlayan ve 8 Eylül’de bitecek olan yarışmaya instagram üzerinden fotoğrafseverler tarafından yoğun başvuru oldu. Fotoğrafını instagramdan #Küreselİklim etiketiyle ve “@alarkocarrier”dan bahsederek paylaşan herkes katılabiliyor.

Yarışmanın seçici kurulunda; sanatçı Şükran Moral, Instagram fenomeni ve fotoğrafçı Ahmet Erdem, fotoğrafçı Ali İhsan Gökçen, Alsim Alarko Genel Koordinatör Yardımcısı Alper Kaptanoğlu ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Niv Garih yer alıyor.

Ayrıca Seçici Kurul tarafından 15 Eylül’e kadar yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlere göre yapılacak değerlendirmeler sonucunda ödül olarak; 1.ye DJI Spark Drone, 2. ve 3.ye Toshiba split klima hediye edilecek. Yarışmanın 4.sü Samsung Galaxy tablet, 5.si Lenovo tablet, 6.sı ise Ultimate Ears Boom 2 kablosuz hoparlör kazanacak. Son 7’ye kalan finalistlere ise D&R’dan hediye kartları verilecek.