Balenin süperstarı, Kübalı Carlos Acosta, parlak kariyerinin ardından kurduğu Acosta Danza dans topluluğuyla İş Sanat sahnesine konuk oluyor.

Havana merkezli Acosta Danza, hem bale hem de modern dans alanında eğitim almış seçkin dansçılardan oluşuyor. Topluluğun yönetmenliğini ise, Küba Ulusal Bale Okulu’nda eğitim aldıktan sonra 1998’de İngiliz Kraliyet Balesi’ne katılan ve 2003-2016 yılları arasında bu topluluğun konuk baş dansçısı olarak görev alan Carlos Acosta üstleniyor.

Havana’nın küçük mahallelerinden birinde yaşayan yoksul bir ailenin 11. çocuğu olarak büyüyen Carlos Acosta’nın enerjisi ve yeteneği, Küba Ulusal Bale Okulu’na kabul edilmesini sağladı ve bu Carlos Acosta’nın hayatının dönüm noktalarından biri oldu. 1991-92’de İngiliz Ulusal Balesi’nde, 92-93’te Küba Ulusal Balesi’nde ve 93-98 yılları arasında da Houston Balesi’nde dans eden Acosta, 1998’de, Anthony Dowell yönetimindeki İngiliz Kraliyet Balesi’ne katıldı. 2003 yılında topluluğun konuk baş dansçılığına yükselen sanatçı, burada birçok yetenekli balet ve başarılı koreografla birlikte, ilk uzun soluklu işi ‘Don Quixote’u sahneledi. Kariyeri boyunca, Paris Opera ve Balesi, Amerikan Bale Tiyatrosu ve Bolşoy Balesi gibi prestijli topluluklarda konuk baş dansçı olarak yer alan Carlos Acosta, Olivier Award, Prix Benois de la Danse, The Critics’ Circle National Dance Awards, Prix de Lausanne, Vignale Danza Prize, Frédéric Chopin Prize, Concours International de Danse de Paris ve National Union of Writers and Artists of Cuba gibi pek çok ödüle de layık görüldü. Küba kültürü ve tarihinin dansı üzerinde önemli etkileri bulunan Carlos Acosta, 2011 yılında, Kübalı genç dansçılara dünya standartlarında bir eğitim verebilmek amacıyla Carlos Acosta Uluslararası Dans Vakfı’nı kurdu. Küba hükümetinin de desteğini alan vakıf, Havana’da uluslararası üne sahip önemli bir dans merkezi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Sanatçının 2015 yılında kurduğu Acosta Danza ise şimdiden Küba’nın ve dans dünyanın en dikkat çeken topluluklarından biri.

Etkinlik Tarihi : 06 – 07 Kasım 2017

Etkinlik Saati: 20:30

Bilet Fiyatları:

  • 100 TL
  • 80 TL
  • 70 TL
  • İndirim 60 TL
  • Öğrenci 20 TL