Bu yıl 4. kez gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde sanatseverler ile sanatçılar üretim alanlarında buluşacaklar. Sanatçıların eserlerini kendi atölyelerinde veya evlerinde ziyaretçiler ile paylaşmasını sağlayacak olan etkinlik 6 – 8 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek.

Resim, heykel, seramik gibi plastik sanatlar dahil olmak üzere enstalasyon, fotoğraf, video ve performans gibi alanlarda da çalışmalar gerçekleştiren sanatçıların Taksim’den Kadıköy’e dek uzanan bir alana dahil olmak üzere Beyoğlu, Karaöy, Teşvikiye, Balat, Büyükada, Galata, Cihangir bölgelerinde bulunan atölyeler ve sanatçı evleri ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Açık Stüdyo Günleri sayesinde tüm ziyaretçiler, sanatın yolculuğuna eşlik etme şansı ediniyor. Bu bağlamda ASG 2016’da 48 katılımcının 32 atölye ve evi 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Başvuru koşulu nedir?

Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy,Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur?

http://openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve 3 adet atölye fotoğrafını ekleyerek 6 Eylül 2017 tarihine dek openstudiodays@gmail.com adresine göndermeniz yeterli.

Kaynak: kültürlimited