Bu yıl 29 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında 55.si düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nin afişi belli oldu. Bu yıl afişte, başrol Altın Portakal Venüs Heykeli’nin yanında Antalya halkı da yer alıyor. Geçen yıl festivalin simgelerinden biri olan geleneksel korteje katılan on binlerce Antalyalı ve o anın ölümsüzleştirildiği fotoğraf, festival afişinin ana temasını oluşturuyor.

Festivalin teması ‘İNSAN’

Afişinde Antalya halkının yer aldığı Uluslararası Antalya Film Festivali, bu yıl tema olarak da ‘İNSAN’ odaklı bir duruş sergiliyor. Göç, mültecilik, ekonomik, sosyal ve duygusal dışlanmışlık bağlamında dünyanın farklı ülkelerinde yaşanan ortak hikayeleri anlatan filmler ‘Çağdaş Masallar’ başlığı altında izleyici ile buluşacak.

Genel Sanat Danışmanlığını Mirsad Purivatra’ nın, Artistik Direktörlüğünü ise Mike Downey’in üstlendiği Uluslararası Antalya Film Festivali, bu yıl Türkiye’den ve dünyadan 55 filmi ağırlayacak. Cannes, Berlin gibi önemli dünya festivallerinde büyük ödül almış filmler, festival kapsamında izleyiciyle buluşacak.