“Yas diye çok tuhaf bir yer var, oranın kuralları bambaşka.”

DOT Tiyatrosu’nun yorumuyla sahnelenen “Şafakta Buluş Benimle”, 27 Şubat Salı akşamı ENKA Kültür Sanat İbrahim Betil Oditoryumu’nda seyircisiyle buluşuyor.

16 Kasım 2017 tarihinde DOT Tiyatrosu’nun oyuncularının prömiyerini yaptığı Şafakta Buluş Benimle oyununu ENKA Kültür Sanat İbrahim Betil Oditoryumu 27 Şubat 2018 Salı akşamı saat 20:30′ da misafir ediyor. Oyun bir tekne kazasından kurtulan iki kadının, bambaşka ruh halleri içinde birbirine tutunmaya ve evlerine dönüş yolunu bulmaya çalışmasını konu alıyor. Murat Daltaban’ın yönetmenliğini yaptığı oyunda Esra Ruşan ve Berfu Öngören rol alıyor.

 

ŞAFAKTA BULUŞ BENİMLE

Robyn ve Helen korkunç bir tekne kazasının ardından kendilerini ana karadan kopmuş bir kum adasında bulurlar. Robyn kazanın şokuyla mücadele ederken, Helen hayatta kalmanın coşkusunu yaşamaktadır. Zaman geçtikçe iki kadın üzerinde bulundukları kum adasının göründüğü gibi bir yer olmadığını keşfeder.
Hayatlarının sade detaylarını ve birbirlerine sevgilerini hatırlarken karşılaştıkları tuhaf bir başka kadının yardımıyla bu kum adasından eve giden yolu bulmayı umarlar.