İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 25.si düzenlenecek İstanbul Caz Festivali’nin programı 10 Nisan Salı akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyuruldu.

Bu yıl iddialı bir festival programı düzenleyeceğinin sinyallerini Nick Cave & The Bad Seeds ile veren İKSV, açıkladığı diğer isimlerle de ilgiyi oldukça arttırdı ki şunu rahatlıkla söyleyebilirim bu yıl bizi gerçekten güzel bir festival bekliyor.

26 Haziran – 17 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek festival; efsane isimlerden Robert Plant ve grubu The Sensational Space Shifters, Benjamin Clementine, BADBADNOTGOOD, Meledy Gardot gibi birçok isme ev sahipliği yapacak. Bu isimlere Çağrı Sertel, Erkan Oğur gibi yerli sanatçılar eşlik ederken festival kapsamında elliden fazla konser düzenlenecek.

Bir güzel haber daha verelim. “Parklarda Caz” etkinliği kapsamında 7 Haziran, Beylikdüzü Yaşam Vadisi Parkı ve 8 Haziran Fenerbahçe Khalkedon’da ücretsiz konserler düzenlenecek. Şimdiden bu tarihleri bir kenara not almakta fayda var.

Tüm caz severlere şimdiden keyifli bir festival diliyoruz.

Detaylı program için iksv.org adresini ziyaret edebilirsiniz.