17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘ne, 2017-2018 yapımı uzun metraj kurmaca ve belgesel filmlerinizle başvurabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız yeterli.

Kısa başvuruları için de !f Türkiye’den Kısalar Öneri Formu‘nu doldurabilirsiniz.

Başvurular için son tarih 01 Aralık 2017, Cuma günüdür.

Peki !f Nedir?

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 2002’den bu yana 80.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.

Her yıl İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de Cinemaximum Sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30’dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

‘!f Türkiye’den Kısalar’ bölümüyle yüzlerce genç yönetmeni bir araya getiren !f, $10.000 ödüllü uluslararası yarışması ‘!f !nspired / Keş!f’ ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen 9 filmi ve tanınmış sinema profesyonellerini davet ederek İstanbul’u yenilikçi sinemanın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. Festivalin 2014 yılında başlayan diğer yarışmalı bölümü ‘Love & Change / Aşk & Başka Bi’ Dünya’ ise başka bir dünya hayaline tutkulu filmleri uluslararası bir paylaşım platformunda bir araya getiriyor. Yarışma, başka bir dünya hayaline $10.000’lık bir ödülle katkıda bulunuyor.

Kaynak: http://www.ifistanbul.com