Tudem Yayın Grubu’nun düzenlediği ve 16. Kez verilecek olan Tudem Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı .

2003 yılından bu yana çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri’ne Başvurular başladı. Bu yıl 16. Edebiyat Ödülleri hem yetişkin hem çocuk edebiyatı alanlarında verilecek.

 

İlk kez 2017 yılında yetişkin edebiyatı alanında verilen Tudem Edebiyat Ödülleri, 16. yılında yine bir ilke imza atarak hem yetişkin hem çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında eserlere verilecek.

Eş zamanlı olarak düzenlenecek yarışmalarda birincilere 10.000 TL, ikincilere 7.500 TL, üçüncülere 5.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.

2 Kasım 2018 son katılım tarihli yarışmada ödül alan eserlerin Tudem Yayın Grubu’nun Delidolu ve Tudem Edebiyat markaları tarafından yayıma hazırlanması planlanıyor.

Yetişkin edebiyatı keçici kurulunda ,Ali Bulunmaz, Fatih Altuğ, Mehmet Atilla, Seval Şahin, Sezgin Kaymaz ve çocuk edebiyatı seçici kurulunda, Karin Karakaşlı, Miyase Sertbarut, Nilay Özer, Safter Korkmaz, Toprak Işık gibi önemli isimler bulunuyor.

​Yetişkin edebiyatı roman yarışması şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz; çocuk edebiyat roman yarışması şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.