Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl on ikinci kez düzenleniyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler 26 – 27 – 28 Mayıs 2017 tarihlerinde eserleriyle http://www.evin-art.com/ adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım belgesiyle başvurabilirler.

Bu sene on ikinci kez düzenlenecek olan “Nuri İyem Resim Ödülü 2017” seçici kurulu; Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Burcu Pelvanoğlu, Feyyaz Yaman ve Emre Zeytinoğlu’ndan oluşuyor.

Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya para ödülünün yanı sıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.

“Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 20 Haziran 2017 tarihinde Doğan Hızlan’ın katılımıyla gerçekleşecek ödül töreninin ardından, 20 Haziran – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen yarışma, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor. Geçen yıl Nuri İyem Resim Ödülü’nün sahibi “Kalmalısın” adlı eseriyle Rugül Serbest olmuştu.

Kaynak: http://www.evin-art.com/