Emeğin öyküsünü onlarca kentte, binlerce seyirciyle buluşturan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yılki teması ”Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” ile 11. yılında Bursa’da perdelerini açıyor.

24-28 Aralık tarihlerinde Bursa halkıyla buluşacak festivale Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi de destek veriyor. 24 Aralık Cumartesi günü saat 18:00’de Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryum’da başlayacak film şöleninde 15 ülkeden 40 film, sinema tutkunu ile buluşacak. Festivalin açılış filmi, Şafak Pavey’in 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan katliamı konu alan “Geride Kalanlar” isimli filmi olacak. Film gösteriminin ardından da Feryal Öney konser verecek.

25 Aralık Pazar gününden itibaren 15 ülkeden 40 film; Sanat Mahal, Nilüfer Kent Konseyi, Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi, KESK Gösterim Salonu, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi, BAOB Yerleşkesi, Bursa Halkevi, DOĞADER, Panayır Anadolu Kültür Dayanışma Derneği Gösterim Salonu, Kestel Hacı Bektaş-i Veli Kültür Tanıtım ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Salonu, Bursa Dersimliler Derneği, Baroevi Gösterim Salonu ve As-Der Gösterim Salonunda izleyicilerle buluşacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gönüllülerin emeğiyle ve dayanışmasıyla düzenlenen festivalde tüm filmler ücretsiz olarak izleyicilerle buluşturulacak.