Sabahsız gecelerin en mavi zamanlarında, yedekte taşınan düşlere kucak açarız, farkında bile olmadan. (O ürperme anını, hatırlayın şimdi.)

En keskin acılarla sınanırken, metruk, tekinsiz yangınlı güz bahçelerinde tek başına dolaşırken, nicedir size eşlik ettiğini ayrımsadığımız düşler hiç mi olmadı? Hatırlayın. Hatırlamaya çalışın.

Çiğdem Yaşa bir defa daha “DÜŞ’lerim ” diyor. Bazen ara sıra, bazen daima yakasına yapışan, düşlerini mavinin tüm ihtişamıyla anlatıyor.

Gerçeğin sertliğini bozup yeni bir gerçek yaratıyor revnaklı çizgileriyle tutkuyu aşkla aşılıyor, acıyı elemle.

Neredeyse bütün duyguları altüst eden, saten gölgeler beni saran, içimde uluyan kederlerin giderek uçsuz bucaksız maviliklere karıştığı o an.

İnsanın yüreğindeki çelişkilere, yasak ihtiraslara eşik olmuş turkuvaz, lacivert tonlar. Okyanusun mavimsi serinliği fırçasını hayatın kanına batırmış bir ressamın düşleri bunlar aslında. Şimdisiz vakitleri fısıldıyor kulaklarımıza. Belki de masal böyle başlıyor.

Sanat denilen bu tılsımlı kubbenin altında, eserleriyle ‘kalıcılığının kaçınılmazlığı’na yeniden imzasını atıyor. Ve çığlığı bize ulaşıyor.

Çiğdem Yaşa’nın “DÜŞ’lerim” Sergisi 1- 8 Kasım 2018 tarihleri arasında Seyhan 75.Yıl Sanat Galerisinde sizinle buluşmayı bekliyor.