Sadık Şendil’in kaleme aldığı “7 Kocalı Hürmüz” müzikali Müjdat Gezen yorumu ile sahnelerde yer alacak.

Aynı zamanda sinemaya uyarlanan ve farklı nitelikler barındıran altı kocalı Hürmüz’ün, yedinci bir koca ile evlenmesini takiben gelişen olayları mizah ile harmanlayarak anlatan müzikal, usta oyuncu Müjdat Gezen ve iddialı bir kadro ile seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Atilla Özdemiroğlu’nun önemli bestesi “Yalnız Kullar” parçasının yanı sıra Sadık Şendil’in vasiyetinden yola çıkarak planlanan notalar arasında İstanbul türküleri de yer alacak.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Müjdat Gezen’in üstlendiği “7 Kocalı Hürmüz” müzikalinin oyuncu kadrosunda; Müjdat Gezen, Birce Akalay, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş, Ömür Arpacı, Mehtap Ar, Arzu Okay, Can Bana, Aykut Taşkın, Barış Taşkın, Cengiz Okuyucu ve Cengiz Gezgin yer alıyor. Provaları devam etmekte olan “7 Kocalı Hürmüz” müzikali, Ekim ayı sonunda TİM Show Center’da sahnelenmeye başlayacak.

7 Kocalı Hürmüz’ü Birce Akalay oynarken, aşık olduğu doktor kocası rolünü İlker Ayrık canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda, geçmişte de aynı müzikalde oynamış Yonca Evcimik yer alıyor.