Sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi kapsamında hazırlanan, Türkiye’nin görme engellilere yönelik ilk betimlemeli resim sergisi ‘Tablolar Konuşuyor’ sanatseverler ile buluştu!

Asıl engelin bedenlerde değil, akılda olduğu düşüncesini belirterek söze başlayacağımız oldukça sevindirici bir haber karşınızda. Türk Telekom, kurumsal sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi kapsamında bir ilke daha imza atarak, ülkemizin görme engellilere yönelik ilk betimlemeli resim sergisi Tablolar Konuşuyor’u hayata geçirdi. 11 Eylül tarihinde gerçekleşen gala gecesi ile Uniq İstanbul’da konuşan tablolar sanatseverlerle buluştu.

Sanatın sınır tanımayacağının adeta bir göstergesi olan sergi, görme engelliler için oluşturulmuş bir sergidir. Sergide yer alan konuşan tabloları birbirinden ünlü isimler seslendirmiştir. İşte sesleriyle dünyaca ünlü 20 tabloya hayat veren isimler: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haluk Bilginer, Arzum Onan, Mustafa Sandal, Jülide Ateş, Nazlı Çelik, Arda Türkmen, Gülay Afşar, Cem Öğretir, Özge Uzun, Şeref Oğuz.

11 Eylül’de gerçekleştirilen gala gecesine Ayşen Zamanpur, Coşkun Aral, Jülide Ateş, Tuvana Büyükçınar, Behzat Gerçeker gibi isimler de katıldı. İlk betimlemeli resim sergisi Tablolar Konuşuyor 17 Eylül’e kadar sanatseverleri ağarlamaya devam edecek.