Psikedelik, funk, rock ve Türk halk müziğinin büyüleyici karışımını sunan Hollandalı grup Altın Gün; Haziran ayında çıkardığı yeni single’ı ‘‘Goca Dünya’’yı, 21 Ekim Cumartesi akşamı Türkiye’de ilk kez Garaj sahnesinde seslendirecek. Lübnanlı müzik gurusu ve plak dükkânı sahibi Ernesto Chahoud Ortadoğu’nun soul ve funk yelpazesinden seçtiği şarkılarla Altın Gün’ün hemen ardından sahnede olacak.

ALTIN GÜN: TÜRKİYE’DEN ALDIĞI İLHAMLA KURULDU!

Jacco Gardner ve Jasper Verhulst’ın; İstanbul’da 70’ler Türk psikedelik rock’ından etkilenmesiyle temelleri atılan; vokalde Merve Daşdemir ve vokal/saz/tuşlularda Erdinç Ecevit Yıldız’ı da içeren Altın Gün; Üç Hürel’den Barış Manço’ya, Zafer Dilek’ten Neşe Karaböcek’e kadar 70’lere yön veren birçok psikedelik rock klasiği ve türküyü yorumlayarak efsane şarkılarımızı festival sahnelerine taşıyor.

ERNESTO CHAHOUD: ORTADOĞU’DAN SOUL VE FUNK

Lübnanlı müzik gurusu ve plak dükkânı sahibi Ernesto Chahoud; Discogs ve Boiler Room ortaklığıyla gerçekleşen canlı yayındaki setinden sonra sıkça bahsedilmeye başlayan bir isim ve performansı merakla bekleniyor.

‘Bu konserleri herkes izlemeli’ sloganıyla, 1 alana 1 bilet bedava kampanyası ise Cumartesi günü saat 19:00’a kadar Biletix.com ve kapı açılış saatine kadar Garaj gişesinde devam ediyor. Eylül Ayı’ndan bugüne kadar 12 önemli ismi ağırlayan Garaj’ın sürprizleri Black Lips’ten Oh Wonder’a; Andy Stott’tan El Perro Del Mar, Lindstrøm, Jessy Lanza ve The Horrors’a kadar 30’a yakın önemli isimle sürecek.