2017 yılının aralık ayında İtalya’da vizyona giren ve  senaryosunu Ferzan Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella’nın birlikte yazdığı Napoli Velata,  Türkiye’de Napoli Sırları ismi ile 26 Ekim 2018’de vizyona girecek.

Hayatına giren ani bir aşk ve işlenen bir şiddet suçu arasında sıkışıp kalan bir kadının hikâyesini anlatan filmin başrolünde yönetmenle 2003 yılında Karşı Pencere filminde birlikte çalışan Giovanna Mezzogiorno rol alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mezzogiorno’nun yanı sıra Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari gibi isimler yer alıyor.

Napoli Velata, İtalya’da 28 Aralık 2017’de vizyona girmiş ve 7 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etmişti. Nisan ayında Moskova Film Festivali’ne konuk olup festivalden En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ile dönen film, İtalya’nın Oscar’ı olarak bilinen David di Donatello Ödülleri’nde ise tam 11 dalda adaylık elde ederken En İyi Sinematografi ve En İyi Yapım Tasarım dallarında ödüle sahip olmuştu. Merakla bekleyen sinemaseverler için filmin Türkiye vizyon tarihi 26 Ekim olarak belirlendi.

Filmin Türkçe afişi ve Türkçe alyazılı fragmanı yakında gelecek. Filmin İtalyanca fragmanı ise şöyle;