Emmy Ödülleri’nin bu yıl 70.si düzenlendi. İşte dün gece sahiplerini bulan Emmy Ödülleri’nin kazanları:

En İyi Yönetmen (Drama): Stephen Daldry – The Crown

 

En İyi Senaryo: Joel Fields ve Joe Weisberg – “The Americans”

 

En İyi Komedi Senaryosu: Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”

 

En İyi Yönetmen (Komedi): Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”

 

En İyi Drama: Game Of Thrones (HBO)

Diğer adaylar

“The Americans” (FX Networks)

“The Crown” (Netflix)

“The Handmaid’s Tale” (Hulu)

“Stranger Things” (Netflix)

“This Is Us” (NBC)

“Westworld” (HBO)

 

En İyi Mini Dizi: The Assassination of Gianni Versace: An American Crime Story

Diğer adaylar

“The Alienist”

“Genius: Picasso”

“Godless”

“Patrick Melrose”

 

En İyi Komedi: The Marvelous Mrs. Maisel

Diğer adaylar

“Atlanta” (FX Networks)

“Barry” (HBO)

“black-ish” (ABC)

“Curb Your Enthusiasm” (HBO)

“GLOW” (Netflix)

“Silicon Valley” (HBO)

“Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix)

 

En İyi TV Filmi: “USS Callister” – Black Mirror

Diğer adaylar

“Fahrenheit 451”

“Flint”

“Paterno”

“The Tale”

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama): Claire Foy – The Crown

Diğer Adaylar

Tatiana Maslany, “Orphan Black”

Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

Sandra Oh, “Killing Eve”

Keri Russell, “The Americans”

Evan Rachel Wood, “Westworld”

 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama): Matthew Rhys – The Americas

Diğer adaylar

Jason Bateman, “Ozark”

Sterling K. Brown, “This Is Us”

Ed Harris, “Westworld”

Milo Ventimiglia, “This Is Us”

Jeffrey Wright, “Westworld”

 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi): Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel

Diğer adaylar

Pamela Adlon, “Better Things”

Allison Janney, “Mom”

Issa Rae, “Insecure”

Tracee Ellis Ross, “black-ish”

Lily Tomlin, “Grace and Frankie”

 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi): Bill Hader – Barry

Diğer adaylar

Anthony Anderson, “black-ish”

Ted Danson, “The Good Place”

Larry David, “Curb Your Enthusiasm”

Donald Glover, “Atlanta”

William H. Macy, “Shameless”

 

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi ya da Film): Regina King – Seven Seconds

Diğer adaylar

Jessica Biel, “The Sinner”

Laura Dern, “The Tale”

Michelle Dockery, “Godless”

Edie Falco, “Law & Order True Crime: The Menendez Murders”

Sarah Paulson, “American Horror Story: Cult”

 

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi ya da Film): Darren Criss – The Assassination of Gianni Versace: An American Crime Story

Diğer adaylar

Antonio Banderas, “Genius: Picasso”

Benedict Cumberbatch, “Patrick Melrose”

Jeff Daniels, “The Looming Tower”

John Legend, “Jesus Christ Superstar Live in Concert”

Jesse Plemons, “USS Callister (Black Mirror)”

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi ya da Film): Merritt Wever – Godless

Diğer adaylar

Sara Bareilles, “Jesus Christ Superstar Live In Concert”

Penelope Cruz, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

Judith Light, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

Adina Porter, “American Horror Story: Cult”

Letitia Wright,”Black Mirror (Black Museum)”

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi ya da Film): Jeff Daniels – Godless

Diğer adaylar

Brandon Victor Dixon,”Jesus Christ Superstar Live in Concert”

John Leguizamo, “Waco”

Ricky Martin, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

Edgar Ramirez, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

Michael Stuhlbarg, “The Looming Tower”

Finn Wittrock, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama): Thandie Newton – Westworld

Diğer adaylar

Alexis Bledel, “The Handmaid’s Tale”

Millie Bobby Brown, “Stranger Things”

Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”

Lena Headey, “Game of Thrones”

Vanessa Kirby, “The Crown”

Yvonne Strahovski, “The Handmaid’s Tale”

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama): Peter Dinklage – Game of Thrones

Diğer adaylar

Nikolaj Coster-Waldau, “Game of Thrones”

Joseph Fiennes, “The Handmaid’s Tale”

David Harbour, “Stranger Things”

Mandy Patinkin, “Homeland”

Matt Smith, “The Crown”

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi): Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel

Diğer adaylar

Zazie Beetz, “Atlanta”

Aidy Bryant, “Saturday Night Live”

Betty Gilpin, “GLOW”

Leslie Jones, “Saturday Night Live”

Kate McKinnon, “Saturday Night Live”

Laurie Metcalf, “Roseanne”

Megan Mullally, “Will & Grace”

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi): Henry Winkler – Barry

Diğer adaylar

Anthony Anderson, “Black-ish”

Ted Danson, “The Good Place”

Larry David, “Curb Your Enthusiasm”

Donald Glover, “Atlanta”

William H. Macy, “Shameless”

 

En İyi Varyete Özel Programı Yönetmeni: Glen Weiss – The Oscars

 

En İyi Varyete Özel Programı Senaryosu: John Mulaney – “John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City”

 

En İyi Reality Yarışma: “RuPaul’s Drag Race”

 

En İyi Varyete Skeç Programı: “Saturday Night Show”

 

En İyi Talk Show Programı: “Last Week Tonight / John Oliver”